Jak wybrać lożę laminarną?

Jak wiadomo, w aptece, biorąc pod uwagę charakter pracy tego miejsca, pojawiają się ludzie chorzy. Przez rozwijające się u nich choroby, wprowadzają oni do otoczenia drobnoustroje chorobotwórcze, dlatego tak ważne jest stworzenie idealnego miejsca do wykonywania leków, zwłaszcza tych, objętych specjalnymi wymogami dotyczącymi czystości. 

Zobacz więcej

Kapsułkarka ręczna czy automatyczna?

Receptura apteczna to nie tylko miejsce, w którym kupuje, ale także przyrządza się leki. Operacja ta wymaga wiedzy, zaangażowania i umiejętności obsługiwania urządzeń do tego przeznaczonych. Jednym z nich jest kapsułkarka, dzięki której aptekarz oraz farmaceuta przygotowuje kapsułki napełniane właściwymi proszkami. Na rynku funkcjonują różne typy kapsułkarek – ręczne oraz automatyczne.

Zobacz więcej

Jaki sprzęt apteczny wybrać?

Sprzęt apteczny to jedna z najważniejszych kwestii przy zakładaniu apteki. Przekłada się na jakość pracy aptekarza, a także na nasz wizerunek. Sprzęt, który wybieramy, musi spełniać wymagania jakościowe, ilościowe oraz wymagania ustawy Ministra Zdrowia. Zatem, jaki sprzęt apteczny powinniśmy wybrać?

Zobacz więcej

Przegląd buteleczek aptecznych firmy Eprus

Buteleczki apteczne zapewniają odpowiednią jakość przechowywanego leku, trwałość i bezpieczeństwo. Są niezbędnym wyposażeniem każdej apteki, która zajmuje się wytwarzaniem leków recepturowych. Firma Eprus posiada w swojej ofercie buteleczki o różnej pojemności, produkowane w zgodzie z wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Zobacz więcej

Do czego służą naczynia apteczne?

Naczynia apteczne to nic innego jak utensylia recepturowe, zwane zamiennie także utensyliami laboratoryjnymi. Choć są niepozorne, to stanowią niezbędne wyposażenie każdej apteki. Do czego właściwie służą naczynia apteczne i dlaczego ich wysoka jakość jest tak ważna?

Zobacz więcej