O nas

Firma Eprus została założona w 1989 roku. Jej działalność obejmuje dostawę aptecznych opakowań farmaceutycznych, specjalistycznego sprzętu aptecznego, laboratoryjnego i urządzeń diagnostycznych, w szczególności urządzeń do badania skóry. Zasięgiem działania obejmuje cały kraj, a ponadto eksportuje swoje wyroby do kilku krajów Unii Europejskiej. Od początku swojej działalności firma Eprus specjalizuje się w kompleksowym wyposażeniu aptek. Od 2003 roku konsekwentnie poszerza swoja ofertę o nowe branże, takie jak wyposażenie laboratoriów i urządzenia diagnostyczne do badania skóry.

Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, firma Eprus nieustannie pracuje nad budowaniem kompleksowej oferty w branżach w których już działa oraz nieustannie poszukuje nowych kierunków rozwoju.

W 1999 roku firma Eprus wprowadziła do oferty automaty i urządzenia diagnostyczne dla Pacjentów apteki, samoobsługowe ciśnieniomierze stacjonarne i wagi osobowe ze wzrostomierzem oraz urządzenia do badania skóry i doradztwa w zakresie pielęgnacji skóry.

W 2001 roku firma Eprus zaoferowała aptekom nowatorski system przygotowania maści, kremów i czopków, składający się z urządzenia miksującego oraz atestowanych akcesoriów ( pojemników- tub, końcówek dozujących, aplikatorów, form do czopków i globulek).
W zakresie wdrożenia i doskonalenia tego systemu nawiązała stałą współpracę z ośrodkami akademickimi m.in. ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym i Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie.

W 2007 roku, we współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, wzbogacono ofertę o system sporządzania proszków dzielonych Capsunorm ® (kapsułkarka ręczna) ułatwiający pracę w nowoczesnej recepturze aptecznej.

W 2011 firma Eprus rozszerzyła ofertę opakowań farmaceutycznych, rozpoczynając produkcję opakowań jałowych (sterylnych). Obecnie posiada w swojej ofercie kilkadziesiąt produktów jałowych: pojemniki-tuby, butelki, butelki z zakraplaczem, tubo-strzykawki itp. Oferowane opakowania gwarantują wysoką jakość, bezpieczeństwo i higienę produktów leczniczych sporządzanych w aptekach.

Od kilku lat Eprus otwiera się na nowe kierunki działalności: Laboratorium i Wellness. W tym obszarze m.in. poszerzono i zacieśniono współpracę w zakresie naukowo-badawczych urządzeń do badania skóry z firmą Courage-Khazaka, światowym liderem w rozwoju i produkcji urządzeń do badania skóry, stając się głównym dystrybutorem i jedynym autoryzowanym serwisem w Polsce.

Na bazie zdobytych doświadczeń firma Eprus wdrożyła własne pomysły i projekty, co zaowocowało linią produktów FARMA, w skład której wchodzą specjalistyczne chłodziarki farmaceutyczne FARMA-TERM, komory laminarne FARMA-FIL, urządzenia do oczyszczania powietrza FARMA-WENT, organizery farmaceutyczne do lodówek FARMA-ORG oraz suszarki laboratoryjne FARMA-PLAY.

Firma Eprus zapewnia swoim klientom serwis gwarancyjny i pogwarancyjny produkowanych przez siebie urządzeń, jak również prowadzi obsługę serwisową w imieniu innych producentów.

Działalność firmy Eprus docenili aptekarze i farmaceuci wyróżniając ją Medalem „Czasopisma Aptekarskiego” oraz „Laurem Farmacji i Medycyny” za wdrożenie i upowszechnianie Mikserów recepturowych.

W ciągłym dążeniu do podwyższania standardu usług i jakości wyrobów, dla zadowolenia swoich obecnych i przyszłych klientów, a także z potrzeby utrzymania konkurencyjności firmy w obliczu otwarcia się rynków Unii Europejskiej, od 2003 roku firma Eprus nieprzerwanie legitymuje się Certyfikatem Jakości potwierdzającym funkcjonowanie w przedsiębiorstwie Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001. Ponadto w styczniu 2013 r. firma Eprus otrzymała certyfikat PN-EN ISO 15378:2012, który potwierdza, że firma wdrożyła i stosuje system zarządzania jakością w zakresie produkcji i dystrybucji opakowań bezpośrednich dla produktów leczniczych, w tym sterylnych, z uwzględnieniem zasad Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP).

W roku 2012 w związku z dynamicznym rozwojem firma została przekształcona w spółkę prawa handlowego Eprus Czesław Gornowicz Spółka Komandytowo-Akcyjna.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.