O nas

Firma Eprus została założona w 1989 roku. Jej działalność obejmuje dostawę aptecznych opakowań farmaceutycznych, specjalistycznego sprzętu aptecznego, laboratoryjnego i urządzeń diagnostycznych, w szczególności urządzeń do badania skóry. Zasięgiem działania obejmuje cały kraj, a ponadto eksportuje swoje wyroby do kilku krajów Unii Europejskiej. Od początku swojej działalności firma Eprus specjalizuje się w kompleksowym wyposażeniu aptek. Od 2003 roku konsekwentnie poszerza swoja ofertę o nowe branże, takie jak wyposażenie laboratoriów i urządzenia diagnostyczne do badania skóry.

Misją Eprus jest wsparcie farmaceutów w ich codziennej pracy oraz podnoszenie efektywności poprzez dostarczanie im usług i produktów najwyższej możliwej jakości.

Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, firma Eprus nieustannie pracuje nad budowaniem kompleksowej oferty w branżach w których już działa oraz nieustannie poszukuje nowych kierunków rozwoju.

W 1999 roku firma Eprus wprowadziła do oferty automaty i urządzenia diagnostyczne dla Pacjentów apteki, samoobsługowe ciśnieniomierze stacjonarne i wagi osobowe ze wzrostomierzem oraz urządzenia do badania skóry i doradztwa w zakresie pielęgnacji skóry.

W 2001 roku firma Eprus zaoferowała aptekom nowatorski system przygotowania maści, kremów i czopków, składający się z urządzenia miksującego oraz atestowanych akcesoriów ( pojemników- tub, końcówek dozujących, aplikatorów, form do czopków i globulek). W zakresie wdrożenia i doskonalenia tego systemu nawiązała stałą współpracę z ośrodkami akademickimi m.in. ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym i Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie.

W 2007 roku, we współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, wzbogacono ofertę o system sporządzania proszków dzielonych Capsunorm ® (kapsułkarka ręczna) ułatwiający pracę w nowoczesnej recepturze aptecznej.

W 2011 firma Eprus rozszerzyła ofertę opakowań farmaceutycznych, rozpoczynając produkcję opakowań jałowych (sterylnych). Obecnie posiada w swojej ofercie kilkadziesiąt produktów jałowych: pojemniki-tuby, butelki, butelki z zakraplaczem, tubo-strzykawki itp. Oferowane opakowania gwarantują wysoką jakość, bezpieczeństwo i higienę produktów leczniczych sporządzanych w aptekach.

Od kilku lat Eprus otwiera się na nowe kierunki działalności: Laboratorium i Wellness. W tym obszarze m.in. poszerzono i zacieśniono współpracę w zakresie naukowo-badawczych urządzeń do badania skóry z firmą Courage-Khazaka, światowym liderem w rozwoju i produkcji urządzeń do badania skóry, stając się głównym dystrybutorem i jedynym autoryzowanym serwisem w Polsce.

Na bazie zdobytych doświadczeń firma Eprus wdrożyła własne pomysły i projekty, co zaowocowało linią produktów Farma, w skład której wchodzą specjalistyczne chłodziarki farmaceutyczne Farma Term, komory laminarne Farma Fil, urządzenia do oczyszczania powietrza Farma Went, organizery farmaceutyczne do lodówek Farma Org oraz suszarki laboratoryjne Farma Play.

Firma Eprus zapewnia swoim klientom serwis gwarancyjny i pogwarancyjny produkowanych przez siebie urządzeń, jak również prowadzi obsługę serwisową w imieniu innych producentów.

Działalność firmy Eprus docenili aptekarze i farmaceuci wyróżniając ją Medalem „Czasopisma Aptekarskiego” oraz „Laurem Farmacji i Medycyny” za wdrożenie i upowszechnianie Mikserów recepturowych.

W ciągłym dążeniu do podwyższania standardu usług i jakości wyrobów, dla zadowolenia swoich obecnych i przyszłych klientów, a także z potrzeby utrzymania konkurencyjności firmy w obliczu otwarcia się rynków Unii Europejskiej, od 2003 roku firma Eprus nieprzerwanie legitymuje się Certyfikatem Jakości potwierdzającym funkcjonowanie w przedsiębiorstwie Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001. Ponadto od stycznia 2013 r. firma Eprus nieprzerwanie legitymuje się Certyfikat PN-EN ISO 15378, który potwierdza, że firma wdrożyła i stosuje system zarządzania jakością w zakresie produkcji i dystrybucji opakowań bezpośrednich dla produktów leczniczych, w tym sterylnych, z uwzględnieniem zasad Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP).

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami!