"Kapsułki zamiast globulek? Przełom w recepturze aptecznej?" Data dodania:

Dlaczego nie wykorzystać kapsułek żelatynowych zamiast tradycyjnych globulek? Takie pytanie zadał sobie pewnien farmaceuta w Białymstoku. Więcej nt. tej historii w linku kończącym wpis.

W celu stwierdzenia, czy kapsułki żelatynowe będą lepszą alternatywą dla tradycyjnych globulek konieczne było wykonanie badań. Firma Eprus zleciła Zakładowi Farmacji Stosowanej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku wykonanie badania w celu ustalenia czasu rozpadu kapsułek żelatynowych w podaniu dopochwowym. Naukowcy (prof. dr hab. n. farm. Katarzyna Winnicka, dr n. farm. Emilia Szymańska, dr n. farm. Katarzyna Sosnowska) przeprowadzili badanie czasu rozpadu kapsułek żelatynowych dostarczonych przez firmę Eprus (rozmiar 3 i 00) w symulowanych warunkach płynów ustrojowych pochwy. Otrzymane wyniki nie różniły się znacząco do czasu rozpadu tradycyjnych globulek z masła kakaowego i były zgodne z monografią.

Podsumowując.

Jeżeli apteka korzysta z kapsułkarki to może w wygodny i szybki sposób przygotowywać kapsułki zamiast globulek. Natomiast jeśli nie posiadają Państwo kapsułkarki ręcznej to zachęcamy do zapoznania się z jej możliwościami - Kapsułkarka ręczna Eprus®

Kapsułki zamiast globulek? Przełom w recepturze aptecznej?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami!